fbpx

Infrastruktura jako kod w oparciu o Terraform

Dlaczego warto wziąć udział w szkoleniu?

Prawdopodobnie już korzystasz z mikroserwisów (lub niedługo zaczniesz), co powoduje mnogość komponentów, którymi musisz zarządzać. Środowiska developerskie oraz produkcyjne uruchamiasz w “chmurze”. Ich ilość i stopień podatności na błędy stale rosną, a Ty zmagasz się z coraz większym problemem zapanowania nad całą infrastrukturą. Z pomocą przychodzi narzędzie Terraform. Dzięki niemu możesz przechowywać konfiguracje architektury swoich środowisk w formie przejrzystego kodu.
Podczas szkolenia dowiesz się jak pisać skrypty w Terraform oraz uruchomisz swoją własną architekturę w oparciu o Amazon Web Services.

Czy to szkolenie jest dla Ciebie?

Szkolenie dedykujemy osobom, które miały styczność z Amazon Web Services i chciałyby nauczyć się, w jaki sposób zapanować nad konfiguracją infrastruktury opartej o usługi Amazona. Od uczestników wymagamy podstawowej znajomości AWS oraz narzędzia Jenkisa lub Bamboo.

O narzędziu:

Terraform to jedno z najbardziej popularnych narzędzi open-source służących do przechowywania konfiguracji infrastruktury w postaci czytelnego kodu źródłowego (“infrastructure as a code”). Pozwala ono automatyzować czynności związane z konfiguracją usług najbardziej popularnych dostawców rozwiązań chmurowych (takich jak AWS, Azure, GPC, Digital Ocean itd). Tak aby każdorazowa zmiana w infrastrukturze była bezbolesna i wymagała jak najmniej interakcji ze strony człowieka.

Kto poprowadzi szkolenie?  

Zachęcamy do zapoznania się z podstroną Prowadzący kursy, w celu uzyskania szczegółowych informacji na ten temat.

Najczęściej zadawane pytania:

Aby efektywnie uczestniczyć w szkoleniu, zalecana jest podstawowa znajomość AWS oraz narzędzia Jenkins lub Bamboo.
Podczas szkolenia potrzebny będzie Ci komputer. Część warsztatowa obejmuje ćwiczenia praktyczne, które wymagają pracy na własnym sprzęcie.
Każda osoba przed szkoleniem powinna utworzyć darmowe konto AWS Free Tier (umożliwiające uruchomienie prywatnej mini-chmury obliczeniowej).

Dzień I

1
Wprowadzenie do Terraform
9:00 - 11:00
 • Charakterystyka narzędzia
 • Porównanie z rozwiązaniami alternatywnymi (Puppet, AWS Cloud Formation)
 • Podstawowa składnia
2
Terraform i AWS
11:00 - 12:00
 • Najpopularniejsze moduły
3
Przerwa na lunch
12:00 - 13:00
4
Ćwiczenia praktyczne
13:00 - 17:00
 • Instalacja i konfiguracja Terraforma
 • Budowa podstawowej architektury w AWS w oparciu o Terraform
 • Deployment “Zero downtime”

Dzień II

1
Integracja Terraforma z innymi narzędziami
9:00 - 10:00

Omówienie możliwości integracji Terraforma z zewnętrznymi narzędziami na przykładzie Chefa

2
Ćwiczenia praktyczne
10:00 - 12:00

Tworzenie własnych modułów Terraform.

3
Przerwa na lunch
12:00 - 13:00
4
Wprowadzenie do Packera
13:00 - 14:00
 • Co to jest Packer
 • Możliwości
 • Packer kontra Vagrant
 • Przykładowa konfiguracja
5
Ćwiczenia praktyczne
14:00 - 17:00
 • CI/CD w oparciu o Terraform + Jenkins + Packer - ćwiczenia praktyczne

Projekt końcowy pod okiem doświadczonego mentora

Po skończonym kursie zostanie przydzielony "Projekt Końcowy". Każdy kursant dostanie przydzielonego mentora, który będzie odpowiadał na pytania, w razie potrzeby pomagał oraz przeprowadzi dogłębne code review, oceni projekt oraz zaproponuje poprawki i ulepszenia. Projekt końcowy będzie starannie dobrany do poziomu kursu tak aby wykorzystać i utrwalić wszystkie zagadnienia poznane na kursie oraz nauczyć się jeszcze więcej nowych funkcjonalności które zostały tylko napomknięte podczas kursu. Wykonany projekt będzie w pełni funkcjonalny oraz będzie idealnie pasował jako element w portfolio. Czas na wykonanie projektu to dwa miesiące.

Stały kontakt z prowadzącymi szkolenie

Uważamy, że to właśnie po zakończeniu kursu kiedy próbujemy wdrożyć nową wiedzę którą poznaliśmy, rodzi się najwięcej pytań i problemów. My służymy pomocą i udostępniamy kontakt do naszych instruktorów, którzy chętnie odpowiedzą na każdą wiadomość. Dzięki temu wszystkie wątpliwości i pytania zostaną wyjaśnione, nawet te o których kursanci nie pomyśleli podczas spotkania i pojawiły się później w czasie pracy.

Przejrzymy CV każdego chętnego kursanta i pomożemy je zaktualizować o nowo zdobytą wiedzę

Po zakończonym kursie będzie można wysłać nam CV które przejrzymy pod kątem przyszłych rekrutacji. Zaproponujemy zmiany i poprawki, które znacząco podniosą szanse na rozmowę rekrutacyjną. Pomożemy podzielić się wiedzą zdobytą na kursie nie tylko w czasie przyszłej pracy ale również w CV. Wiemy na co rekruterzy patrzą i dodanie kilku niezwykle istotnych pozycji i umiejętności pomoże w przedostaniu się do pierwszego etapu rekrutacji oraz w przyszłej negocjacji wypłaty.

Treningowa rozmowa rekrutacyjna z doświadczonym instruktorem

Dlaczego nie pójść o krok dalej i nie odbyć treningowej rozmowy rekrutacyjnej z osobą, która jako część swoich obowiązków w pracy przeprowadza techniczne rozmowy z potencjalnymi kandydatami? Gwarantujemy czas na odbycie takiej rozmowy przez wideo konferencję lub telefon w wygodnym terminie. Ćwiczenie odbywania rozmów rekrutacyjnych to najlepszy sposób na przygotowanie się oraz zredukowanie stresu w nadchodzącej rozmowie o pracę. Po treningu znajdziemy jeszcze czas na krótką rozmowę i komentarz z naszej strony, włącznie z listą rzeczy które uważamy, że trzeba powtórzyć.

Certyfikat ukończenia kursu

Certyfikat ukończenia kursu wraz z możliwością potwierdzenia go przez stronę online. Dyplom potwierdzi ukończenie kursu, tematykę oraz informacje o organizatorze szkolenia.

Dofinansowanie w ramach KFS

 • Dofinansowanie od 80% do 100% wartości szkolenia,
 • Maksymalna wysokość dofinansowania to aż 14 000 PLN
 • Możliwość dofinansowania nawet kilku szkoleń
1 990 PLN 0 PLN Cena całkowita: 0 PLN netto (0 PLN z VAT)

Płatność jednorazowa

 • Oszczędzasz aż 10%!
1 990 PLN 1 791 PLN Cena całkowita: 1 456.10 PLN netto (1 791 PLN z VAT)

3 raty 0%

 • Bez dodatkowych zgód i formalności
1 990 PLN Cena całkowita: 1 617.89 PLN netto (1 990 PLN z VAT) Raty od 663.33 PLN/miesięcznie

Program Inwestuj w Rozwój z umorzeniem

 • Wymaga rozpatrzenia wniosków i ok. miesiąca formalności
 • Możliwość umorzenia do 25% ceny szkolenia
 • Płać 3 miesiące po kursie
1 990 PLN 1 492 PLN Cena całkowita: 1 213.01 PLN netto (1 492 PLN z VAT) Raty od 41.44 PLN/miesięcznie